Wszystko wskazywało na to, że już nic z tego, ale jednak Wiśle Płock trafiła się okazja zakontraktowania środkowego pomocnika. Jak poinformował Sebastian Staszewski ze sport.pl do drużyny Nafciarzy może dołączyć 26-letni Norweg indyjskiego pochodzenia – Harmeet Singh.

Te doniesienia potwierdza prezes płockiego klubu Jacek Kruszewski To prawda pracujemy nad tym, aby Singh do nas dołączył, choć to jeszcze nic pewnego.

Singh przez ostatnie trzy sezony był podstawowym zawodnikiem Molde FK, dla którego we wszystkich rozgrywkach zagrał 102 razy, zdobył 10 bramek, zanotował 8 asyst (za transfermarkt). Niedawno miał rozwiązać obowiązujący do 31 lipca 2017 roku kontrakt, choć oficjalna strona piątej drużyny Eliteserien milczy na ten temat. Nie ma go jednak w kadrze na sezon 2017, a 16 stycznia trener Molde Ole Gunnar Solskjær powiedział, że 26-letni pomocnik szuka sobie nowego klubu.

Wcześniej ten wyceniany obecnie na 900 tys. euro piłkarz zaliczył nieudaną przygodę w duńskim FC Midtjylland (0/0) i holenderskim Feyenoordzie Rotterdam  (11/0), do którego trafił za 600 tys. euro z Valerengi Oslo. W klubie ze stolicy Norwegii wystąpił 110 razy, strzelił 9 goli, dorzucił 23 ostatnie podania.

Oprócz tego ma na swoim koncie 7 występów w reprezentacji, przy czym ostatni raz zagrał w niej 12 listopada 2014 roku przeciwko Estonii. Co ciekawe w styczniu 2014 mierzył się z Polską. Wielokrotnie grywał także w kadrach młodzieżowych (od U-15 do U-23).

Dzisiaj, w piątek, 10 marca, 26-latek ma pojawić się w Warszawie, a jutro z trybun obejrzeć mecz Wisła Płock – Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Jeśli wszystko będzie mu odpowiadało podpisze kontrakt z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy.

Swego czasu zainteresowanie tym graczem wyrażała Legia Warszawa, w której teraz występuje jego były kolega z Molde – Daniel Chima Chukwu. W sezonie 2014 obaj sięgnęli po mistrzostwo i krajowy puchar. Singh na swoim koncie ma jednak dwa puchary Norwegii, ponieważ w 2008 zgarnął go również z Valerengą, choć jego wkład w tamten triumf był minimalny.

Warto jeszcze dodać, że pomimo nieobecności Norwegii w Unii Europejskiej Singh w Lotto Ekstraklasie będzie traktowany jako gracz z UE. Przepisy te nie obowiązują w Pucharze Polski.