Kamyk najlepszy. Oceny po meczu z Cracovią

W 26. kolejce PKO Ekstraklasy Wisła Płock przegrała na wyjeździe z Cracovią 0:1.

Oceny w skali 1-10, gdzie 1 to tragicznie, 10 fenomenalnie

Krzysztof Kamiński 7 – Kamyk wrócił na dobre. Nie można od bramkarza oczekiwać obrony rzutu karnego, a raz uratował zespół. Strzały z dystansu bronił dość spokojnie. Przyczepić można się tylko do rozegrania nogami.

Kristian Vallo 3 – W defensywie nie było źle, ale mało jakości z przodu.

Jakub Rzeźniczak 6 – Kilka odbiorów wykonał z taką łatwością, jakby grały zespoły z dwóch różnych światów, a do tego celnie podawał do przodu. Dobry mecz.

Alan Uryga 5,5 – Też wyglądał dobrze, ale to jemu uciekł Alvarez.

Angel Garcia 2 – Zjazd Hiszpana trwa. Druga żółta kartka, już po opuszczeniu boiska, zupełnie niepotrzebna.

Dusan Lagator 3,5Z zadań defensywnych wywiązał się poprawnie, ale będąc jednym z 2 środkowych pomocników powinien dawać więcej z przodu. W kluczowym momencie nie zdecydował się na strzał, a odgrywał.

Mateusz Szwoch 5– Najlepszy spośród ofensywnych zawodników Wisły, ale bez błysku na miarę podniesienia noty.

Dawid Kocyła 2 – Praktycznie nieobecny w ofensywie, choć pewnym usprawiedliwieniem może być fakt, że gracze Pasów polowali na jego nogi. Nie da się jednak uciec od tego, że to kolejny słaby mecz 18-latka w tej rundzie.

Piotr Tomasik 2,5 – Próbował, pokazywał się do gry, co w sumie można docenić. Niewiele jednak z tych prób wynikało. Zaliczył 16 strat.

Patryk Tuszyński 3 – Z jednej strony pokazał spokój, potrafił się zastawić, odegrać – gdyby Dawid Kocyła podążył za jego tokiem rozumowania, być może miałby asystę. Fakty są jednak takie, że nie oddał celnego strzału. Co więcej, nie oddał żadnego strzału.

Cillian Sheridan 1- Irlandczyk dostał szansę od Macieja Bartoszka po tym, jak pomógł uratować remis z Jagą. Trener się zmienił, Sheridan pozostał taki sam – dziecko we mgle.

Zmiennicy:

Giorgi Merebaszwili 3 – Gruzin po raz kolejny zameldował się na boisku na ostatnie minuty, ale znów nie błysnął.

Piotr Pyrdoł 5 – Lepszy z duetu rezerwowych.

Mateusz Lewandowski 6 – jedyny celny strzał Wisły, nawet niezłej jakości. Wypada docenić.

Fot. Mateusz Ludwiczak/Wisła Płock S.A.

Dodaj komentarz