Oceny piłkarzy Wisły Płock po meczu z Zagłębiem Lubin

Piłkarze Wisły Płock wygrali z Zagłębiem Lubin w 15. kolejce PKO Ekstraklasy. Jak zagrali Nafciarze?

Oceny w skali 1-10, gdzie 1 to tragicznie, 10 fenomenalnie

Krzysztof Kamiński 5 – obronił co miał obronić, ale na początku meczu wprowadzał trochę nerwowości. W drugiej połowie miał znacznie mniej pracy.

Damian Zbozień – 6 – prawy obrońca wrócił do składu i w Lubinie zagrał dobre spotkanie.

Jakub Rzeźniczak 6 – dobry mecz stopera. Czyścił, asekurował. Pod koniec spotkania miał małe spięcie z arbitrem, a Zagłębie rzut wolny. Obyło się bez konsekwencji.

Alan Uryga 6 – jeśli ktoś podejrzewał dekoncentrację u kapitana Wisły, to zupełnie bezpodstawnie. Ostoja defensywy.

Angel Garcia 5 – Hiszpan tradycyjnie podłączał się do akcji ofensywnych, ale brakowało dokładności. W obronie kilka błędów.

Dusan Lagator 6,5 – zrobił swoje w środku pola, choć w drugiej połowie Nafciarze pozwolili rywalom na zbyt wiele.

Filip Lesniak 6,5 – biegał jak nakręcony, ale znów – pierwsza połowa lepsza niż druga.

Damian Rasak 6 – pomocnik mógł ustalić wynik meczu na 3:0, ale postawił na siłę. W pierwszej połowie zbyt pochopnie uderzył. Niezły mecz, ale musi pracować nad wyborami w grze ofensywnej.

Mateusz Szwoch 7 – bardzo dobry mecz pomocnika, który do bramki z rzutu karnego dołożył dość przypadkową asystę przy trafieniu Dawida Kocyły. Rozgrywał, regulował tempo, biegał.

Dawid Kocyła 8 – zawodnik meczu. To jego sprint i wyprzedzenie Jończego ustawiło to spotkanie, później podwyższył na 2:0, choć sam skrzydłowy przyznał, że „siatka” na Baszkirowie była przypadkowa. Niemniej liczy się to co w sieci.

Patryk Tuszyński 4 – napastnik biegał, walczył, starał się być pożyteczny dla drużyny, ale sam nie oddał nawet strzału na bramkę rywali.

Zmiennicy:

Airam Cabrera 5 – Hiszpan dostał od Radosława Sobolewskiego 20 minut i pokazał się z niezłej strony, choć nie zrobił nic, by podwyższyć ocenę wyjściową.

Giorgi Merebaszwili i Piotr Pyrdoł grali zbyt krótko.

Dodaj komentarz