Oceny Wiślaków po meczu z Wisłą Kraków

Piłkarze Wisły Płock przegrali z Wisłą Kraków 1:3. To druga z rzędu porażka Nafciarzy.

Oceny w skali 1-10, gdzie 1 to tragicznie, 10 fenomenalnie

Krzysztof Kamiński 3 – Obronił trudny strzał Brown Forbsa, nieźle rozgrywał nogami, ale w wpuścił bramkę, której nie powinien wpuścić. Po tym błędzie wszystko się posypało.

Damian Zbozień – 3 – Kolejny słaby mecz prawego obrońcy. Po jego stracie w pierwszej połowie świetną okazję miał Brown Forbs. Yeboah sprawiał mu sporo problemów.

Jakub Rzeźniczak 7 – Bardzo dobry mecz stopera. Zazwyczaj był tam, gdzie powinien być, a przy tym nieźle rozgrywał. Nafciarze wszystkie bramki stracili kiedy Rzeźniczaka nie było już na boisku.

Alan Uryga 4 – Przegrał pojedynek główkowy z Michałem Frydrychem przy bramce na 1:2. Dziś był jednak słabszym z pary stoperów.

Angel Garcia 4 – Nieźle pokazywał się w ofensywie, choć wielkich konkretów z tego też nie było. Mógł ratować jeszcze przy bramce na 13, ale nie zbawiłoby to Wisły.

Dusan Lagator 4Druga połowa lepsza niż pierwsza, ale to ogólnie nie był dzień Czarnogórca. Często ratował się faulami.

Filip Lesniak 4 – Pomocnik starał się grać odpowiedzialnie, ale w ofensywie nie pokazał niczego wielkiego.

Damian Rasak 5,5 – Próbował swoich sił w ofensywie, ze zmiennym szczęściem. Czasami jego zagrania nie miały szansy powodzenia, ale w kluczowym momencie perfekcyjnie spenetrował pole karne Wisły Płock i strzelił bardzo ładną bramkę.

Mateusz Szwoch 6 – Stałe fragmenty gry bił dziś, delikatnie mówiąc, w kratkę. W pierwszej połowie było tak sobie, ale w drugiej powinien mieć 2 asysty na koncie – Rasak wykorzystał perfekcyjne dogranie, Gjertsen nie. Sam Szwoch też zmarnował świetną okazję w pierwszej połowie.

Torgil Gjertsen 3 – Norweg potrafi irytować liczbą strat. Dziś ta liczba była na pewno dwucyfrowa. Fatalnie zabrał się za wykończenie akcji sam na sam. W pierwszej połowie za to ładnie dograł do Szwocha i to powinna być asysta.

Mateusz Lewandowski 2,5 – W ofensywie konkretów było niewiele, ale 21-latek sporo walczył. Zderzenie ze Ekstraklasą jest jednak bolesne.

Zmiennicy:

Milan Obradović 2 – Wszedł z konieczności i ma na sumieniu bramkę na 1:2.

Kacper Rogoziński 2 – Trudno wytłumaczyć zachowanie skrzydłowego w defensywie przy bramce na 1:1.

Patryk Tuszyński 2 – Miał utrzymać się przy piłce, zastawić, dać Wiśle czas. Nafciarze szybko stracili prowadzenie i plan runął w gruzach.