Oceny Wiślaków po meczu ze Śląskiem Wrocław

Piłkarze Wisły Płock bezbramkowo zremisowali ze Śląskiem Wrocław.

Oceny w skali 1-10, gdzie 1 to tragicznie, 10 fenomenalnie

Krzysztof Kamiński 6,5 – Miał trochę pracy na przedpolu, musiał też obronić dobry strzał Tamasa. Nie popełnił błędu, nieźle grał nogami. Dawał pewność drużynie, dobry mecz Kamyka.

Kristian Vallo – 6 – Pierwsze występy obrońcy są bardzo obiecujące. Nieźle wyglądają jego dryblingi i gra ofensywna. Z tyłu też wielkich problemów nie było. Dobry mecz.

Jakub Rzeźniczak 7 – Wraca Kuba i jest najbardziej widocznym z obrońców. Jest wszędzie tam, gdzie być powinien. Kilka niepewnych interwencji i wyprowadzeń piłki się przytrafiło, ale ogólnie dobre zawody stopera.

Damian Michalski 5 – Nie popełnił żadnego wyraźnego błędu, ale niczym specjalnym też się nie wyróżnił.

Angel Garcia 4 – Pierwszą połowę w ofensywie może spisać na straty. W drugiej było już lepiej, ale zabrakło jakieś poważnego konkretu.

Damian Rasak 5,5 – Wobec zmian personalnych w składzie, Rasak został nieco cofnięty. Z zadań defensywnych wywiązał się poprawnie, dołożył małą cegiełkę w ofensywie.

Filip Lesniak 5 – Tradycyjnie wybiegał spotkanie (ponad 12 km). Podawał, zazwyczaj celnie. Raz spróbował podać w pole karne, ale wmieszali się w to zawodnicy Śląska.

Hubert Adamczyk 6 – Gołym okiem widać, że z futbolówką przy nodze czuje się najlepiej. Grał do przodu, wywalczył kilka stałych fragmentów gry. W kluczowym momencie zachował się jednak źle – w 40. minucie świetnie wywalczył piłkę, ale nie zakończył akcji nawet strzałem.

Mateusz Szwoch 7 – Dobry mecz Szwocha. W defensywie na swoim poziomie, a z Wrocławia powinien wracać z asystą.

Dawid Kocyła 2 – Słabiutki mecz młodzieżowca. W pierwszej połowie lewa strona w zasadzie nie była żadnym zagrożeniem dla Śląska, w drugiej nie było wiele lepiej. Na plus trzeba zaliczyć zgranie piłki do Tuszyńskiego w 59. minucie – tam dobrze poszedł na piłkę i mógł zaliczyć asystę. Ma jednak problemy z prostymi aspektami gry.

Patryk Tuszyński 3,5 – Napastnik Wisły Płock nie może liczyć na tyle okazji, co napastnik Bayernu Monachium. Tuszyński miał w tym meczu 2 100% okazje i przynajmniej jedną z nich powinien wykorzystać.

Zmiennicy:

Rafał Wolski 5 – tym razem zabrakło konkretu tak jak w meczu z Rakowem, ale pokazał kilka ciekawych zagrań. Widać, że jest na dobrej drodze do wejścia na swój poziom.

Torgil Gjertsen i Mateusz Lewandowski grali zbyt krótko.

Fot. Mateusz Ludwiczak/Wisła Płock S.A.

Dodaj komentarz