Wisła Płock już Siedlcach. 32 zawodników, bez Wojciecha Szumilasa

Podopieczni Radosława Sobolewskiego w środowe popołudnie dotarli do Siedlec, gdzie będą trenować przez tydzień. Nafciarze rozegrają też dwa mecze sparingowe.

Pierwsze dni treningów w Płocku to przede wszystkim testy na Covid-19 i badania wydolnościowe, ale też pierwsze ciężkie treningi. Cieszy powrót Rafała Wolskiego, który małymi (a może dużymi, biorąc pod uwagę, że to trzecia tego typu kontuzja?) krokami wraca do dyspozycji. Na razie fizycznej. Czy będzie gotowy na choćby kilkanaście minut w najbliższych meczach sparingowych? Nie wiadomo.

Nafciarze w Siedlcach zagrają z II-ligowymi Wigrami Suwałki (sobota 16 stycznia o 13:00) i II-ligowym Motorem Lublin (wtorek 19 stycznia o 13:00). Michał Łada, rzecznik prasowy klubu, poinformował że planowane są transmisje wideo z obu pracowników.

W autokarze znalazło się miejsce dla 32 zawodników. Do Siedlec nie pojechał Wojciech Szumilas – jak poinformował klub pomocnik jest kontuzjowany, ale niewykluczone, że 24-latek na pół roku zmieni otoczenie i poszuka większej liczby minut w I lidze. Z Płocka nie wyjechali także Kacper Kondracki, Łukasz Mościcki i Adrian Szczutowski – młodzi zawodnicy mają trenować z II zespołem. Z drużyną nie pojechali także pozyskani niedawno Marcel Błachewicz i Jakub Paciorek, bo ich kontrakty zaczną obowiązywać od 1 lipca.

Radosław Sobolewski na obóz zabrał za to Beniamina Czajkę – stopera II drużyny.

Kadra Wisły Płock na obóz w Siedlcach:

Bramkarze: Krzysztof Kamiński, Jakub Wrąbel, Bartłomiej Gradecki, Kamil Zapytowski.

Obrońcy: Damian Michalski, Milan Obradović, Bartłomiej Sielewski, Piotr Tomasik, Alan Uryga, Angel Garcia Cabezali, Jakub Rzeźniczak, Damian Zbozień, Julio Rodriguez, Aleksander Pawlak, Beniamin Czajka.

Pomocnicy: Damian Rasak, Giorgi Merebashvili, Dawid Kocyła, Piotr Pyrdoł, Mateusz Szwoch, Hubert Adamczyk, Rafał Wolski, Filip Lesniak, Torgil Gjertsen, Fryderyk Gerbowski, Jakub Witek, Kacper Rogoziński, Dušan Lagator.

Napastnicy: Patryk Tuszyński, Airam Cabrera, Cillian Sheridan, Mateusz Lewandowski.

Sztab szkoleniowy: Paweł Magdoń, Radosław Sobolewski, Mariusz Kondak, Sławomir Nazaruk, Artur Łaciak, Mateusz Oszust, Łukasz Nadolski, Marcin Miecznikowski, Krzysztof Mysera, Piotr Soczewka, Magdalena Pawlak, Katarzyna Grzybowska.

Obsługa medialna: Sebastian Wiciński, Mateusz Ludwiczak, Rafał Wyrzykowski.

Dodaj komentarz