Wisła za krótka na Wartę. Oceny po meczu z Wartą Poznań

Piłkarze Wisły Płock przegrali z Wartą Poznań 0:2.

Oceny w skali 1-10, gdzie 1 to tragicznie, 10 fenomenalnie

Krzysztof Kamiński 3 – Wydaje się, że przy 1. bramce Baku powinien zrobić więcej. Przy drugiej bramce odbił piłkę, ale też można się zastanawiać czy nie dało się zrobić z futbolówką więcej.

Kristian Vallo 1,5 – Słaba forma Damiana Zbozienia stała się szansą dla Kristiana Vallo, ale trudno powiedzieć, żeby Słowak z buta wszedł do zespołu. Maczał palce przy obu bramkach dla Warty, notował wiele strat, a i jego stroną gospodarzom łatwiej było się przedrzeć.

Damian Michalski 4 – bezpośrednio nie miał udziału przy żadnej z bramek, ale nie ustrzegł się błędów.

Alan Uryga 2 – bezpośrednio zamieszany w utratę pierwszej bramki, przy drugiej nie zdążył z asekuracją. Kapitan Wisły traci swoją pewność.

Angel Garcia 5 – Hiszpan szarpał w ofensywie, oddał jedyny groźny strzał w pierwszej połowie. Z tyłu też względnie dawał sobie radę, choć idealnie też nie było.

Dusan Lagator 3 – Świeżo upieczony reprezentant Czarnogóry nie zbawił Wisły po swoim powrocie. Lagator walczył, odzyskał sporo piłek, ale zaliczył też kilka głupich strat.

Filip Lesniak 2,5 – Tradycyjnie biegał mnóstwo, ale trudno przypomnieć sobie jakiekolwiek błyskotliwe zagranie Słowaka. W piłce nożnej nie chodzi tylko o bieganie i odgrywanie do najbliższego.

Damian Rasak 3 – Ustawiony wyraźnie wyżej od dwójki Lagator-Lesniak, ale nie napędzał ofensywnej gry Wisły. Zmieniony już w przerwie.

Mateusz Szwoch 2 – Wyjątkowo słaby mecz najlepszego asystenta w lidze. Stałe fragmenty gry nie siały popłochu w defensywie Warty. W grze też nie było najlepiej

Dawid Kocyła 2,5 – 19-latek wraca po drobnej kontuzji i nie jest to najłatwiej powrót. Jego poczynania były chaotyczne, często brakowało zwykłego przyjęcia piłki.

Patryk Tuszyński 2 – Napastnik Wisły przez większość meczu był statystą. Wielokrotnie przewracał się po starciach z rywalami, których sędzia nie uznawał za faule. W pierwszej połowie odegrał dość prostą piłkę wprost na rzut rożny dla Warty.

Zmiennicy:

Hubert Adamczyk 3 – Zameldował się na boisku tuż po przerwie i nieco rozruszał ofensywę Wisły, choć nie na tyle, żeby zagrozić Adrianowi Lisowi.

Rafał Wolski bez oceny – Rafał Wolski wraca po bardzo ciężkiej kontuzji i trudno na podstawie 30 minut meczu, w którym wszedł przy stanie 2:0, oceniać jego postępy.

Torgil Gjertsen bez oceny – Żeby było sprawiedliwie, oceny nie dostanie też Gjertsen, choć Norweg nie wniósł do poczynań zespołu w zasadzie nic.

Mateusz Lewandowski – zbyt krótko żeby ocenić.