Z Lubina do Płocka. Wisła pozyskała 18-letniego skrzydłowego

To dość nieoczywista sytuacja, bo rzadko się zdarza, żeby Wiśle Płock udało się wyciągnąć młodego zawodnika z uznanych klubów, a takim trzeba nazwać Zagłębie Lubin. Na tę chwilę od lipca, choć niewykluczone że już niedługo, Bartosz Zynek zostanie zawodnikiem Wisły Płock.

W ostatnich latach Wisła Płock mogła raczej narzekać, że młodzi, rokujący zawodnicy, są przechwytywani przez inne kluby. Potentaci jak Lech Poznań, Legia Warszawa czy Zagłębie Lubin mogą zaoferować nastolatkom o wiele większe możliwości w kwestii rozwoju, treningu i wprowadzania w seniorski futbol.

Czyżby trend się zmieniał? Wiele na to wskazuje. Wisła Płock w ostatnich tygodniach pozyskała kilku młodych zawodników, a kolejnym przykładem jest Bartosz Zynek, którego udało się namówić na przeprowadzkę z Lubina. Skrzydłowy nie zadebiutował w pierwszej drużynie Miedziowych, ale w III-ligowych rezerwach ma świetne liczby – w tym sezonie w 17 meczach strzelił 10 bramek (za 90minut.pl).

– To zawodnik dysponujący dobrą szybkością, silnym uderzeniem, nieźle grający jeden na jeden, który wzmocni rywalizację wśród naszych młodzieżowców – powiedział Paweł Magdoń, dyrektor sportowy Wisły Płock.

Póki co przeprowadzka jest przewidziana na lipiec, ale jak mówi dyrektor Magdoń, klub będzie starał porozumieć się Zagłębiem w kwestii transferu jeszcze zimą. Bartosz Zynek dołączy do pierwszej drużyny Wisły Płock. Zynek podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku.

Jako 12-latek skrzydłowy wyjechał do Anglii i przez 4 lata trenował z młodzieżowymi drużynami Queens Park Rangers. Później wrócił do Lubina, gdzie w zaczynał swoją piłkarską przygodę.

– Od początku rundy wiedziałem, że kilka klubów mnie obserwuje i wiedziałem, że jeśli będę miał dobrą rundę będzie duża szansa przejść do któregoś z klubów. W święta dowiedziałem się, że Wisła Płock jest zainteresowana i od razu wiedziałem, że to będzie mój następny ruch, byłem do niego bardzo przekonany – nie ukrywał Zynek w rozmowie z mediami klubowymi. – Przejście do I drużyny Wisły Płock to na pewno duże wyzwanie, ale nie mogę się go doczekać.

Zimą do składu Nafciarzy dołączył jeszcze 19-letni Kacper Rogoziński z III-ligowego ŁKS Łagów. Wcześniej klub informował, że od lipca zawodnikami Wisły zostaną także Marcel Błachewicz i Jakub Paciorek.

Dodaj komentarz