ZPK: Pytania i odpowiedzi #1

Pierwsze Q&A na „Z perspektywy kominów”.

  1. Kto prowadzi bloga?

Michał Wiśniewski, redaktor naczelny Portalu Płock. Wiśle Płock kibicuję mniej więcej od 2006 roku, choć pierwsza wizyta na stadionie to prawdopodobne 1997 lub 1998 rok. W latach 2010-2015 kibicowałem mniej aktywnie, ale już od 2015 patrzę na klub z pozycji dziennikarza lub pracownika (lipiec 2016-styczeń 2017). Kibicuję, ale potrafię spojrzeć na pewne sprawy z dystansem i maksymalną rzetelnością.

2. Czy jest szansa na rozszerzenie składu?

Jestem otwarty na teksty czytelników, choć zaznaczam, że nie wszystko opublikuję. Cenzury wprowadzać nie zamierzam, ale musi to mieć sens i być w miarę poprawnie napisane (oczywiście oferuję korektę). Jeśli z kimś będzie mnie łączyło spojrzenie na futbol i poglądy na sprawy okołosportowe (redakcja musi mieć jakąś linię) to nie wykluczam, że zaproszę do współpracy. Zanim to jednak nastąpi, upłynie z pewnością trochę wody w Wiśle.

3. Jak często będą pojawiały się teksty?

Średnio liczę na 2 większe teksty w tygodniu, ale w międzyczasie jakieś wzmianki, ciekawostki. Na pewno będą zapowiedzi meczów, oceny pomeczowe i możliwie dużo materiału związanego właśnie ze spotkaniami Wisły. Po relację z meczu odsyłam do Portalu Płock. 🙂

4. Jak często będą pojawiały się materiały audiowizualne?

Zapowiadałem, że będą też inne materiały niż tradycyjne teksty. Zaplanowałem sobie ok. 4 materiałów audiowizualnych miesięcznie, np. 2 vlogi i 2 podcasty, ale nie obiecuję tej liczby na sztywno. Na pewno będę się starał, żeby było jak najwięcej, ale z tyłu głowy trzeba mieć też fakt, że nie zawsze jest z kim robić te podcasty, po prostu.

5. Czy będą pojawiały się teksty dotyczące piłki ręcznej?

W moim osobistym rankingu piłka ręczna to chyba sport numer 2. Ta na najwyższym poziomie to w mojej ocenie jeden z najbardziej widowiskowych sportów na świecie. Coś tam o piłce ręcznej wiem, bo jako płocczanin widziałem pewnie kilkaset meczów w życiu, ale zdecydowanie lepiej czuję się jednak w piłce nożnej.

Na razie próbuję swoich sił z klubem z północnej strony ul. 7 czerwca 1991 roku, ale nie wykluczam, że okazjonalnie pojawi się też coś o piłce ręcznej.

6. Czy oglądasz treningi?

Nie, ze względu na pandemię nie jest to możliwe.

7. Czy wywiady są przeprowadzane twarzą w twarz?

Taką formą zawsze preferowałem, ale znów – ze względu na pandemię nie jest to możliwe. Zawodnicy i sztab trenerski są odseparowani w maksymalny sposób od reszty świata. Póki co w grę wchodzą jedynie rozmowy telefoniczne, ewentualnie na Skype.

8. Kiedy ukaże się wywiad z Jackiem Kruszewskim?

Wiele w tej chwili zależy od dobrej woli byłego prezesa, bo rozmowa była przeprowadzana dość dawno. Pewne kwestie się zmieniły, więc to całkowicie naturalne, że pewne pytania i odpowiedzi wyglądałyby inaczej. Postaram się skończyć swoją część do końca tygodnia (czyli do 17 stycznia).

9. Czy opublikujesz audio z rozmowy?

Nie.

10. Dlaczego „Z perspektywy kominów”?

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to najprostsza nazwa na świecie. Witryna zpk.pl jest już zajęta, więc musiało zostać tak. Skąd pomysł na nazwę? Tłumaczenie jest trochę metaforyczne. Z kominów widać szeroki obraz, a zakładając bloga chcieliśmy właśnie patrzeć szeroko. Płocczanom chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego z perspektywy kominów, a nie gór czy drapaczy chmur. 😉

Tak, byłem na szczycie komina.

Dodaj komentarz